Munkedals kommunvapen

Meny

Jävsnämnd

Foto på en sjö och solnedgång. Sjön omgärdas av skog.

Jävsnämnden svarar för; tillsyn, beslut och övrig myndighetsutövning i ärenden där samhällsbyggnadsnämnden på grund av jäv inte kan fatta beslut. Det kan till exempel vara i ärende om bygglov för egen verksamhet. Jävsnämnden består av fem ledamöter och sju ersättare. Nämndens ledamöter och ersättare får inte samtidigt ha förtroendemannauppdrag i samhällsbyggnadsnämnden.

Ledamöter

Mandatperiod: 2019-01-01 - 2022-12-31

 

OBS! Kontaktuppgifterna nedan är under uppdatering.

 

Ordförande

Camilla Espenkrona (M)

camilla.espenkrona@munkedal.se


Förste vice ordförande

Jan Petersson (SD)

jan.petersson@munkedal.se

 

Andre vice ordförande

Maria Sundell (S)

maria.sundell@munkedal.se

 

Ledamöter

Marko Pasanen (SD)

marko.pasanen@munkedal.se

Barbro Gustavsson (C)

barbro.gustavsson@munkedal.se

Senast ändrad: 2019-01-02

Peter Berborn

Administrativ chef

 

peter.berborn@munkedal.se

0524-181 68

 

 

MUNKEDALS KOMMUN

Munkedals kommun

455 80 Munkedal

 

Besöksadress:

Centrumtorget 5, Munkedal

 

Hitta hit


Organisationsnummer:
21 20 00-13 30

 

 

KONTAKTA KOMMUNEN

Telefon: 0524-180 00

E-post: kommun@munkedal.se

 

Ordinarie öppettider:

Måndag - torsdag: kl. 08:00-16:30

Fredag: kl. 08:00-16:00


Se avvikande öppettider

 

Felanmäl bristande tillgänglighet:

webbredaktion@munkedal.se

MUNKEDALS KOMMUN

Munkedals kommun

455 80 Munkedal

 

Besöksadress:

Centrumtorget 5, Munkedal

 

Hitta hit


Organisationsnummer:
21 20 00-13 30

KONTAKTA KOMMUNEN

Telefon: 0524-180 00

E-post: kommun@munkedal.se

 

Ordinarie öppettider:

Måndag - torsdag: kl. 08:00-16:30

Fredag: kl. 08:00-16:00

 

Se avvikande öppettider


Felanmäl bristande tillgänglighet:

webbredaktion@munkedal.se

SOCIALA MEDIER

Tre sociala mediers ikoner. Facebook med ett litet f på en mörkblå cirkel. Instagram med en stiliserad kamera i vita linjer på en mångfärgad cirkel. Twitter med en vit flygande fågel på en ljusblå cirkel.